Кафедра КІТС

Мова:

Наукова та міжнародна співпраця

Згідно до Цілей Сталого розвитку, а саме: забезпеченню відкритості, безпеки, життєстійкості й екологічної стійкості міст і населених пунктів (ціль 11), та забезпеченню переходу до раціональних моделей споживання і виробництва (ціль 12) за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій HORIZON 2020) було схвалено концепція інтелектуальної системи ідентифікації параметрів товарної худоби. Ця концепція була запропонована співробітниками кафедри КІТС факультету КІУ на базі наукових публікацій та наробок 2019-2022рр. Заявку на фінансування цієї теми К-І-45 в рамках регрантінгу програми ЄС HORIZON 2020 було схвалено МОНУ та оформлено договором № РН /37-2023 від 30.05.2023 р. на проведення науково-технічної роботи «Оцiнка параметрiв молочної та товарної худоби на основі методів машинного навчання і комп’ютерного зору».

Завершено 1 етап.

Згідно до реалізації Цілей Сталого Розвитку, а саме для забезпечення всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання впродовж усього життя для всіх, а також для зміцнення засобів здійснення й активізації роботи в рамках Глобального партнерства в інтересах сталого розвитку (Цілі 5 та 17), за ініціативою співробітників кафедри комп’ютерних інтелектуальних технологій та систем (КІТС) факультету КІУ було подано заявку та отримано право членської участі у програмі INITIATE (EC-FUNDING-TENDER-SERVICE-DESK@ec.europa.eu) – Allocation of role of Project Legal Signatory for project INITIATE (101136775) in organisation <998091589 – KHARKIV NATIONAL UNIVERSITY OF RADIO ELECTRONICS>

Назвапроекту: “European Excellence Initiative”

Ціліпроєкту:

Розвиток та укріплення науковоосвітнянських звязків як то: обмін викладачами та аспірантами при виконанні сумісних проектів, повязаних з цифровими інноваціями у енергозбереженні з метою сприяння інтеграції та співпраці між Україною та Європейським Союзом, впроваджуючи найкращий досвід та стратегії для змін.

– Розробка конволюційних і рекурентних нейромережевих моделей мереж теплопостачання, для оптимізації та розподілу навантаження мережі. Використання гетерогенного аналізу даних для побудови моделей оптоволоконних і радіоканалів доступу та для оцінки навантаження на трафік з метою оптимізації міжрегламентного періоду для теплоенергетичного устаткування.

– Розробка алгоритмів машинного навчання (MН) та штучних нейронних мереж (ШНМ), які спростять експлуатацію теплоенергетичного обладнання.

Типдіяльності: HORIZON-WIDERA-2023-ACCESS-03-01 – Обмін науковими кадрами та аспірантами

ГрантоваУгода #101136775 (INITIATE)

Строквиконанняпроєкту: 42 місяці (2023 – 2027)

Координатор: University of Zagreb

Ivana Lucica 5, HR-10002 Zagreb, Croatia

tel: +385 1 6168433 mob: +385 91 5658884 fax: +385 1 6156940 (FAKULTET STROJARSTVA I BRODOGRADNJE – UNIZAG FSB)

Посилання: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/myarea/project/101136775/program/43108390/organisation/998091589/roles/edit?name=INITIATE

Координатор від ХНУРЕ:доц. Каф. КІТС Ілюнін Олег – oleh.iliunin@nure.ua

Консорціум:

KHARKIV NATIONAL UNIVERSITY OF RADIO ELECTRONICS, UA (https://nure.ua/)

+ 16 european HEIs

Виконання прикладної НДР «Аксон».

Виготовлено діючий зразок комплексу виявлення та пеленгації цивільних дронів. Комплекс працює за принципом радіочастотного сканування повітряного простору. Комплекс складається з двох роздільних блоків та Ноутбука. Ноутбук з’єднується з ними за допомогою крученої пари за інтерфейсом 485. Кожен із блоків, у свою чергу, складається з антенного модуля та модуля радіочастотного сканування. Сканування здійснюється у діапазонах, відведених для управління цивільними БПЛА. Кожен блок працює у своєму частотному діапазоні .Кожен з антенних модулів складається з матриці різноспрямованих елементарних антен. Сигнали з них паралельно обробляються у каналах обробки. За співвідношенням значень сигналів з виходів всіх каналів ноутбуку здійснюється визначення напрями на БПЛА. А на його екрані це відображається в координатах: азимут, кут місця.

 

Науково-дослідна лабораторія інтелектуальних обчислювальних систем Науково-дослідна лабораторія інтелектуальних обчислювальних систем

Науково-дослідна лабораторія інтелектуальних обчислювальних систем

11.05.2021 на кафедрі КІТС відбулася зустріч співробітників кафедри з представниками Азербайджанського технічного університету, на чолі з ректором Вілайатом Валієвим. Під час візиту гості ознайомились з обладнанням та новітніми науковими розробками кафедри КІТС.

Наукова та міжнародна співпраця  Наукова та міжнародна співпраця

Наукова та міжнародна співпраця Наукова та міжнародна співпраця

14 листопада 2020 року укладена угода про співробітництво між ХНУРЕ (координатор – проф. Руденко О.Г.) та SPOLSKA DTP SP. Z O.O. (DSGITAL TECHNOLOGY POLAND) УГОДА ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО

28.02.2020 відбулася зустріч викладачів кафедри КІТС з представниками ТОВ СП “РОДИНА” (с. Гавриши).

Зустріч була присвячена реалізації проекту автоматизації вимірювання параметрів сільськогосподарських тварин за допомогою технологій комп’ютерного зору. Автоматичне обчислення параметрів тварин дозволяє збалансувати їх раціон годування, що, в свою чергу, призводить до збільшення надоїв молока.

 

Наукова та міжнародна співпраця  Наукова та міжнародна співпраця

13.02.2020 на кафедрі КІТС відбулася зустріч співробітників кафедри з представниками компанії  GlobalLogic,  IT-компанії повного циклу розробки програмних продуктів.

Проф. Руденко О.Г. та  проф.Безсоновим О.О. були представлені нові наукові розробки, що стосуються  вбудованих систем (англ. embedded system).
Ievgen Sakalo (University Program Lead) та Viktor Matusov (Associate Vice President, Engineering) проявили зацікавленість представленими розробками та запропонували співпрацю у подальшому розвитку цього напрямку наукових досліджень.
Наукова та міжнародна співпраця