День відкритих дверей у ХНУРЕ: інтелектуальні технології на практиці

21 грудня 2025 року в Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся День відкритих дверей, присвячений сучасним напрямам розвитку інформаційних та інтелектуальних технологій.

У межах заходу професор Аксак Н. Г. та аспірант Шеліхов Ю. О. презентували абітурієнтам можливості навчання за освітньою програмою «Інтелектуальні інформаційні технології», продемонструвавши практичні приклади поєднання Інтернету речей, даних та штучного інтелекту у реальних системах.

Окремою подією став майстер-клас, який провів декан факультету КІУ Ляшенко О. С.. Учасники мали змогу на практиці ознайомитися з можливостями штучного інтелекту для розпізнавання відео, аудіо та зображень, а також побачити, як інтелектуальні алгоритми керують елементами «розумного будинку», автоматично приймаючи рішення на основі даних із сенсорів.

Захід пройшов у форматі живого спілкування та практичних демонстрацій. Абітурієнти активно ставили запитання, випробовували роботу інтелектуальних систем і отримали уявлення про те, як виглядає навчання та майбутня професійна діяльність у сфері AI, IoT та інформаційних систем.